بهنام شرفی- یک عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به تعیین تکلیف مالیات سیگار تاکید کرد: منابع حاصل از افزایش عوارض سیگار را می‌توان به بخش‌های مختلف از جمله سلامت تزریق کرد تا هزینه‌های بیماران خاص کاهش پیدا کند که مورد رضایت جامعه و خانواده بیماران نیز است.

    اردشیر نوریان در گفتگو با بهنام شرفی افزود: ُبعد دیگر افزایش مالیات سیگار این است که اگر میزان عوارض را بالا ببریم، تولید داخل و وضعیت شاغلان در کارخانه های تولید سیگار دچار مشکل می شود؛ البته همه می دانند که مصرف سیگار چه عوارض جسمی درپی دارد، اما باید به معیشت و بیکاری آنان نیز توجه داشت.

    وی با اشاره به تورم ناشی از بالا بردن عوارض سیگار اظهار کرد: با افزایش مالیات، میزان قاچاق سیگار به کشور و همچنین تورم افزایش پیدا می کند که معتقدم نباید این اتفاق رخ دهد.

    این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: کاهش مصرف سیگار در کشور تنها با افزایش عوارض امکان پذیر نیست؛ زیرا یک مساله فرهنگی است و دستگاه های متولی باید روی فرهنگ مردم کار کنند تا میزان گرایش به مصرف سیگار کاهش پیدا کند.

    نماینده شهرکرد، بن و سامان در مجلس در خصوص برگزاری جلسات بعدی کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص تعیین تکلیف مالیات سیگار خبر داد: روز دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، جلسه ای از ساعت هشت صبح تا ۱۲ بعد از ظهر در کمیسیون تلفیق مجلس تشکیل می شود و پس از آن نیز موضوع در صحن علنی مجلس مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت بهنام شرفی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس